Ostatnio dodane

Rozpoczęcie roku szkolnego

Post on 13 wrzesień 2021
by Super User

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 to szczególne święto- powrót w mury szkoły po prawie roku pandemicznej izolacji, ale należy to podkreślić, że w SP im. Adama Mickiewicza był to powrót na skrzydłach- zgodnie z mottem „Dwójka uskrzydla”.

 

Uroczystość rozpoczęli konferansjerzy Zuzanna Borysiuk i Nadia Knitter od powitania Dyrekcji- Pani Beaty Buczkowskiej-Linke i Pani Renaty Grochowskiej, nauczycieli, wszystkich zgromadzonych uczniów i ich rodziców. Powitano także gościa- przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Złotowie Panią Monikę Drabowicz. Rangę uroczystości podniosła obecność Sztandaru Szkoły. Zgodnie z tradycją szkoły po wprowadzeniu sztandaru społeczność odśpiewała wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. O stronę muzyczną uroczystości i nagłośnienie odpowiednio zadbał Pan Michał Grajczak.
Przedstawiono nowych nauczycieli: Panią psycholog-Darię Kicza - Kłosowską, Danutę Łazur- polonistkę, bibliotekarkę oraz trenerkę siatkówki- Panią Natalię Srokę i nauczyciela wychowania fizycznego- Pana Tomasza Sierackiego.

Szczególnie ciepło zostali przywitani pierwszoklasiści i ich wychowawczynie, nie tylko przez Panią Dyrektor, ale i przedstawicielkę Rady Rodziców Panią Aleksandrę Grzebitę.
Pełen podziwu uśmiech został wywołany przez znakomity śpiew Jagody Dąbrowskiej oraz optymistyczny taniec z parasolkami grupy dziewcząt z klasy Pani Iwony Młynarskiej. „Deszczowa piosenka” promieniała słonecznym uśmiechem trzecioklasistek.

Przemówienie Pani Dyrektor można by ująć w kilka haseł- naszych wspólnych priorytetów:

Niech ten rok będzie obfity w marzenia, które nabierają realnych kształtów.

Niech każdy będzie sobą i rozwija swoją pasję, swój talent.

Niech nie będzie bezsensownych wyścigów donikąd.

Niech każdy będzie uważny na drugiego człowieka.

Niech nie będzie zmarnowanych dni.

Niech nasza szkoła uskrzydla!

Wszyscy właśnie sobie tego życzymy- zaangażowania, rozwoju i tworzenia przyjaznej oraz bezpiecznej przestrzeni i bardzo pragniemy, by nie było konieczności wprowadzania nauczania zdalnego czy hybrydowego.

 

 

Pin It